Свердловина або колодязь

Октябрь 11, 2019
Что такое сплит-система?

Що краще колодязь або свердловина? Питання про переваги обох джерел не вщухають багато років. Власники відносинах споруд наводять безліч аргументів, через що людині, яка ніколи не стикався ні з першим, ні з другим, буває досить складно правильно вибрати. Так що, йому буде корисно дізнатися як про переваги обох варіантів, так і про недоліки, щоб у майбутньому не шкодувати про невдалий рішенні.

Купити квитки на потяг за найкращою ціною ви можете на сайті проїзд юа.

Деякі користувачі стверджують, колодязі дозволяють отримати більший обсяг води, ніж свердловини. Насправді це зовсім не так. Свердловина залягає значно глибше - рідина в неї потрапляє з водоносних шарів, розташованих дуже глибоко, поетом, в найспекотніше літо вода з неї не пересохне. Цим обумовлений ще один плюс свердловини - смакові якості вода значно перевершує воду, добуту з колодязя. Почасти це пояснюється глибиною залягання водоносного пласта (будь-яка вода, перш ніж потрапити в нього, проходить десятки, навіть сотні метрів природного фільтра - грунту і піску), а почасти хорошою захищеністю - в цей водоносний пласт точно не потрапить органіка (пташиний послід, листя, суха трава), яка погіршує чистоту і насичений смак води.

Ще одна перевага - простота експлуатації. Проводити чистку свердловини доводиться значно рідше, ніж чистити криницю . Також вона не потребує інших видах обслуговування (звичайно, якщо вона правильно експлуатується).

Багато цінують свердловини за порівняльну дешевизну. Так, як це не дивно, але в багатьох випадках буріння не тільки здійснюється значно швидше, ніж викопування колодязя, а й обходиться дешевше.

Однак, колодязь має певні переваги в експлуатації. Наприклад, якщо в нього потрапить сторонній предмет, його витягти порівняно легко. Зі свердловини ж витягнути сторонній предмет практично неможливо. Ще одна перевага - надійність колодязя. Якщо на дачній ділянці немає електроенергії, з колодязя можна добути воду вручну, скориставшись мотузкою і відром. Зі свердловини ж воду добути не вийде, поки не запрацює насос.

Підсумуємо факти про двох джерелах.

Переваги і недоліки колодязя

плюси:

Доступна вартість будівництва;

Простота обслуговування.

мінуси:

Можливе зміщення кілець;

Не завжди чиста води.

Переваги та недоліки свердловини

плюси:

Чистота води.

мінуси:

Дорожнеча будівництва;

Складність обслуговування.

Як бачите, обидва джерела володіють серйозними перевагами. Але все-таки остаточний вибір, що ж краще підійде саме вам, повинні зробити ви. Універсальної відповіді на питання - що краще, колодязь або свердловина, до сих пір не існує.

Рассказать о статье