Купити піролізні котли для великої (добовій) кладки дров? - або нехай і далі тішать своєю появою продавця на полиці свого магазину? Пристрій явно неоднозначне, і в першу чергу нас, користувачів опалювального обладнання, вражає ціна - в 2-3 рази більше, ніж у твердопаливного котла звичайного. Ви можете замовити та купитикласичні котлипо самій вигідною і не дорогою ціною, без накруток і переплат. Які гроші?
Виробник і продавець охоче пояснюють:
Підвищений ККД за рахунок особливого горіння і теплопередачі до 95%, майже як у газу.
Можна один раз на день, хоч на день закласти паливо, і вже не влізе - дрова повільно тліє ... Це зручно, змінює спосіб життя біля котла, а ми за це платимо.
Котли піролізні різні
Ефект піролізу проявляється в різному ступені в будь-якому котлі. При нестачі кисню утворюється оксид вуглецю СО, яка потім вигорає, як тільки виявляється кисень, і СО2 перетворюється на двоокис вуглецю.
Ідея піролізного теплогенератора полягає в наступному. Велика купа дров просто тліє від нестачі кисню. Викинутий монооксид вуглецю впорскується через сопло у вторинну камеру, де він фактично горить, як звичайний газ. Звідси і спеціальний теплообмінник (газовий), здатний дати великий ККД.
У котлах без форсунки і без великої кладки дров можливо тління, коли нижня заслінка закрита, а потім допалювання всього недопалювання при подачі вторинного повітря (верхня заслінка). Те ж саме може відбуватися під управлінням вентилятора, а не тільки природної тяги. Тому піролізним продавець може назвати практично будь-котел. Ми продовжуємо розглядати виключно котли на велику закладку дров, які можуть нормально працювати тільки в режимі піролізу з розкладанням дров - бочкоподібні для великого обсягу одночасно воспламеняемого палива. Чи з ними Все так впевнені?
Зараз є різні конструкції, в тому числі такі, де сопло не знизу, а збоку ... Але в принципі це не міняє справи, скрізь є недоробки. Тільки добірна деревина
Вибір дров для котла - величезну незручність. Справа в тому, що установка піролізу бочкоподібна, не приймає добру половину дров, які зазвичай спалюють для обігріву приватних будинків.
Невідповідний:
смолиста ялина, сосна та береза з-за великих відкладень смоли на стовбурі і соплі, дуже складна очищення.
мокрі дрова. Сирі дрова мають низьку теплотворну здатність, оскільки енергія використовується для перетворення води в пару. Вони не хочуть гноїтися. Утворюється багато смоли, котел або не працює, або погано працює.
Таким чином, не всі будуть в захваті від таких обмежень. Найчастіше це сосна, та ще необроблена, і основним видом палива є відходи від неї.