Обираємо освітлення для дитячої кімнати — 7 порад, як не помилиться зі світильником

Январь 15, 2025

Освітленням у дитячій кімнаті не можна нехтувати так само, як і зручним спальним місцем і теплим килимом. Відповідальні батьки розуміють, що від цього залежить здоров'я дитини та її безпека. Тому у виборі світильників потрібно бути такими ж уважними, як і під час підбору коляски. Ваше завдання — забезпечити освітлення достатньої яскравості, з приємною колірною температурою та коректним перенесенням кольорів. Спростити вирішення цього завдання допоможуть 7 універсальних порад щодо вибору світильників для дитячої кімнати, а також розуміння специфіки освітлення в ній.

світильник у дитячу кімнату фото

Чим світло для дитячого відрізняється від інших?

Коли дитина зовсім маленька, у її кімнаті є лише дві зони — для відпочинку та ігор. З 4-х років, коли малюк готовий освоювати цифри та літери, багато малює і може навіть придбати своє перше хобі, настав час додати до кімнати робоче місце. У кожній зоні потрібно організувати різний рівень освітленості, щоб діяльність та відпочинок були максимально ефективними. Чим вище активність і необхідність зосередитися на дрібних деталях, тим яскравіше має бути світло.

У дитячій кімнаті, на відміну від інших приміщень, освітленню властиві такі особливості:

  • Рівноцінні природні та штучні джерела світла — в ідеалі. В випадках коли природного світла недостатньо доведеться компенсувати лампами. Постарайтеся, щоб вони були за кольором та яскравістю близькі до сонячного світла.
  • Освітити потрібно всю площу, щоб не було затінених кутів та ділянок. По-перше, це позбавить зайвих тіней, які можуть порушити сприйняття та призвести до травм. По-друге, знизить навантаження на очі за рахунок рівномірного підсвічування предметів у кімнаті.
  • Основне і допоміжне світло має бути білим або злегка жовтуватим. Кольорові лампи можна використовувати лише для декору з малим радіусом освітлення.
  • Неприпустимо, щоб джерела світла давали відблиски, пульсацію, мерехтіння та інші спотворення. Це шкодить акомодації очей і дратівливо діє на нервову систему.

7 порад, як вибрати світильники в дитячу

Безпечне, якісне та комфортне світло для дитини ви зможете підібрати самостійно, користуючись простими порадами:

  1. Лампочки з кольором від 80 Ra — найкращий вибір. Це означає, що кольори предметів під їхнім світлом будуть на 80% і більше такими, як при природному освітленні. Особливо звертайте увагу на цей параметр із вбудованими джерелами світла у світильнику. Передача кольорів менше 65 Ra для дитячої кімнати не підійде.
  2. За світильниками має бути легко доглядати — протирати від пилу, періодично мити плафони та абажури. Уникайте дрібних чи конструктивно складних деталей, тому що очищати їх складно, а в деяких місцях може бути навіть неможливо без розбирання світильника. Тканинні абажури хоч і гарні, але не практичні.
  3. Слідкуйте за безпекою. Скляні, кришталеві, керамічні моделі, в які полетить дитячий м'яч або інша тверда іграшка, можуть розбитися та принести неприємні наслідки. Найбезпечніші матеріали для дитячих світильників — метал, міцний пластик та загартоване скло.
  4. Світильник закритого типу. із захищеною лампочкою, набагато більше захищений від пошкоджень, якими нерідко закінчуються активні дитячі ігри. До того ж цікава дитина за вашої відсутності не зможе дістатися до патрона і отримати удар струмом. Наприклад, проста світлодіодна настільна лампа в металевому корпусі з можливістю регулювання кута нахилу ідеальна для дошкільника та школяра.
  5. Настільні світильники купуйте тоді, коли дитина готова займатися якоюсь діяльністю за столом. Раніше в них немає потреби.
  6. Торшери — необов'язковий світильник, але якщо в ньому є потреба, то враховуйте, що діти віком до 6-7 років часто перевертають і пошкоджують такі пристрої. Якщо є можливість, використовуйте замість торшера бра чи підвісну люстру.
  7. Комбінуйте світильники, щоб заповнити всі частини кімнати світлом. Однак не забувайте про загальну стилістичну концепцію. Вибиватися з «колекції» може лише нічник, адже в нього зовсім інше завдання — розбавити темряву та створити умиротворену атмосферу для здорового та спокійного сну без нічних кошмарів. Тому нічник може бути абсолютно будь-яким, головне, щоб він подобався дитині.

Вибирайте світильники для дитячої кімнати https://electrica-shop.com.ua/svetilniki_v_detskuyu_komnatu, які мають сертифікати якості та екологічної безпеки. Так ви точно будете впевнені в їхній надійності, стійкості до дитячих витівок та повної безпеки.

Рассказать о статье