Безпека колодязних робіт

Октябрь 11, 2019
Вода - источник жизни

Ремонт і чистку колодязів прийнято відносити до роботи, зв'язаних з певною небезпекою. Нерідко недотримання певних правив приходить не тільки до травм, але і до смерті порушника. Якщо ви вирішили самостійно провести чистку колодязя, корисно дізнатися про техніку безпеки при роботі в колодязі.

Забронировать билеты на самолет теперь стало проще.

Перш ніж фахівець опуститься в шахту, необхідно переконайтеся, про зміст достатнього кисню, щоб можна було дихати без перешкод. Хтось рекомендує застосовувати спеціальні газоаналізатори, які стоять величезних грошей. Професіонали роблять простіше - вони опускають в колодязь палаючу воскову свічку. За допомогою мотузки обережно опустіть запалену свічку до самого дна, уважно стежачи за полум'ям. Якщо свічка досягла дна і не згасла, значить спуск буде безпечним - ви не задихнеться від нестачі кисню і не отруїтися газами. Справа в тому, що в питному колодязі нізвідки взятися вибуховою або іншим небезпечним для людини газів. Єдине, що може становити загрозу - двоокис вуглецю - СО 2. Але цей газ не підтримує горіння. Отже, при високій концентрації речовини, свічка просто згасне. Якщо свічка при спуску горить нерівно або гасне, значить потрібно застосувати заходи для подачі свіжого повітря в шахту гідроспоруди. Це може бути як промислова компресорна станція, так і звичайний пилосос для чищення килимів.

Всі роботи в колодязі рекомендується виконувати в присутності напарника, з яким ви готові довірити своє здоров'я і навіть життя. Саме він зможе допомогти вам, якщо щось піде не так.

Обов'язково обзаведіться надійною страховкою і спеціальним монтажним поясом. При роботі з колодязем, пошкодженому пливунами , не забувайте встановлювати в шви спеціальні маячки. За ним легко визначити, нерухома чи бетонна опалубка або ж бетонні кільця шахти постійно зсуваються. В останньому випадку негайно покиньте шахту - ви можете залишитися в ній назавжди.

Якщо вам належить виконати великий обсяг роботи в колодязі, рекомендуємо, регулярно підніматися на поверхню і за допомогою компресора заповнювати шахту свіжим припливом повітря - ви споживаєте кисень, і незабаром можете почати задихатися.

Ні в якому разі не можна користуватися електрообладнанням, дроти яких мають пошкоджену ізоляцію. При високій вологості в шахті, це стає особливо небезпечним.

Ну і звичайно, до роботи не допускаються люди, що знаходяться в наркотичному, алкогольному сп'янінні - для них, спуск може стати квитком в один кінець.

Є питання по техніці безпеки при колодязних роботах? Задайте його майстру в онлайн консультанта .

Рассказать о статье