Чому варто використовувати стабілізатори напруги

Август 18, 2022

Теоретично напруга становить 230 В змінного струму, але на практиці напруга більш менш нестабільна. Результат – некоректна робота пристроїв, аж до несподіваного відключення. Перша думка – несправний прилад, а винен блок живлення. Безперервна робота у виробничих процесах є особливо важливою. Якщо додати, що нестабільне електропостачання скорочує термін служби обладнання, переваги стають значними. Ви можете замовити стабілізатори для котлів на https://amperok.com.ua/cat_stabilizatory/cat_stabilizatory_dlja_kotliv/ за самою вигідною та недорогою ціною.

Де варто використати?

Іноді легко простежити закономірність, що при включенні, наприклад компресора, управління верстатом з ЧПУ відключається. Або у час доби машина дає збої без видимих причин. Однак найкраще уявлення про нашу ситуацію дає запис напруги протягом доби. Потім можна проаналізувати, які відхилення від номінальної напруги. Залежно від наявних у нас пристроїв та їх чутливості до напруги живлення, необхідність стабілізації напруги може виникнути в різний час. Спочатку можна припустити, що відхилення напруги більш ніж на 10%, тобто у випадку 230 В змінного струму, напруга поза діапазоном 207-253 В змінного струму, є напругою, яка може викликати проблеми з пристроями. Часто виробники цих пристроїв визначають допустиму вхідну напругу, а іноді пропонують використовувати стабілізатори напруги. Це стосується верстатів із ЧПУ.

Як працює стабілізатор напруги?

Ідея стабілізатора напруги полягає в автоматичній стабілізації напруги відповідно до встановленої номінальної напруги. Регулятор перевіряє вихідну напругу і відповідно до обраної технології регулюватиме її так, щоб вона наближалася до номінальної напруги із заданою точністю і зі збереженням гістерези. Точність та гістерезис на рівні 1-2% гарантують відсутність перерегулювання системи стабілізації. Тобто якщо номінальна напруга становить 230 В змінного струму, а вихідна напруга дорівнює 232 В змінного струму, управління не змінить це. Слід додати, що трифазний розчин - це по суті 3 однофазні стабілізатори. Просто кожна фаза стабілізується окремо.

Рассказать о статье