Самохідні обприскувачі та вплив на них клімату

Март 31, 2023

На самохідні обприскувачі значно впливають кліматичні умови. Якщо в роботі не враховувати температура, вологість та вітер, це може призвести до незадовільної якості та витрат пального. Існує декілька способів, які допомагають підвищувати ефективність роботи агрегатів.

  1. Використання погодних даних. Перед тим як вивезти обприскувач самохідний в поле, важливо ознайомитися з прогнозом погоди. Це допоможе спланувати роботу та підібрати оптимальний графік.
  2. Збільшення кількості обробок в залежності від клімату. У сухих і теплих умовах, коли дуже багато пилу, можна збільшити час на обробку поля. За високій вологості повітря, зменшують кількість обробок, таким чином, уникнувши надмірної вологості рослин.
  3. Використання спеціального обладнання для роботи в дощ, туман, вітер. Сучасні обприскувачі самохідні обладнані спеціальними приладами для роботи в поганих умовах: системи освітлення, захисту від вітру тощо. 
  4. Використання спеціальних додатків для моніторингу клімату. В самоходний оприскувач вбудовують датчики, які дозволяють моніторити погоду, щоб планувати подальші режими роботи.

Морози не страшні для техніки, так як сезон її роботи починається весною,  закінчується восени до збирання врожаю. Однак обприскувач самохідний з додатковою конфігурацією, може розкидати рідкі добрива за мінусової температури. У холодну погоду рідина замерзає, що призводить до затвердіння шлангів та фільтрів, що призводить до зупинки машини. Тому важливо використовувати захисні речовини, по типу антифриз, а також забезпечити правильне зберігання та захист агрегату від морозів. 

Відомо, що сильний вітер зменшує якість розпилювання хімікатів, оскільки краплі просто зносить від потрібної зони. Тому важливо планувати роботу в полі завчасно та використовувати спеціальні пристрої для зменшення впливу вітру. На сонці, особливо за температури +30 градусів, краплі будуть випаровуватися, не встигнувши потрапити на рослини. Спеціалісти рекомендують виводи в поле самохідний обприскувач ввечері або вранці. Крім того, більшість компаній працюють вночі, обєднавши техніку спеціальним освітленням. 

Клімат – важливий чинник, що впливає на ефективність роботи самохідних машин. Правильне врахування клімату збільшує продуктивність та тривалість розпилювання, а також зменшує ризик виникнення несправностей та збільшує експлуатаційні терміни механізмів. 

Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/samoxodnye-opryskivateli/

Рассказать о статье